fbpx

Tag Archives: arrestimi

Tre deputetëve të Vetëvendosjes u shqiptohen 30 ditë paraburgim

Albin Kurti, arrestimi

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, Albulena Haxhiu dhe Donika Kadaj-Bujupi, të cilët u arrestuan sot derisa po hynin në seancën e Kuvendit të Kosovës, janë dërguar menjëherë në paraburgim. Tre deputetëve të arrestuar u është shqiptuar masa e paraburgimit prej 30 ditësh. Urdhërarresti i Gjykatës Themelore ndaj këtyre deputetëve …

Lexo më shumë