fbpx

Tag Archives: Arrestimi i Haradinajt

Kocijançiq: Arrestimi i Haradinajt të zgjidhet mes Kosovës dhe Serbisë

kocinajciq

Për arrestimin e ish kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj në Francë në bazë të një fletarresti të Serbisë, ka folur mbrëmë edhe Maja Kocijenaçiq, zëdhënësja e shefes për politikë të Jashtme të BE-së, Federica Mogherini. “Përspektiva evropiane për rajonin, sipas nesh, është e vetmja mënyrë për të ecur para. Në …

Lexo më shumë