fbpx

Tag Archives: arrestimet

Haradinaj kërkon informacione nga AKI për arrestimin e “gylenistëve”

qeveria

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka kërkuar informacion nga institucionet e Kosovës pas arrestimit dhe deportimit të gjashtë shtetasve turq nga Kosova. Përmes një komunikate nga Zyra e Kryeministrit, është njoftuar se Haradinaj ka kërkuar “raportim nga Drejtori i AKI –së, drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, ministri i …

Lexo më shumë

Vazhdojnë aludimet se prapa arrestimit të Haradinajt janë oponentët …

Kreu i AAK’së, Ramush Haradinaj është arrestuar pasi dikush në Kosovë “ndihej i rrezikuar nga humbja e pushtetit”. Kështu mendon deputeti i NISMA-së , Haxhi Shala, sipas të cilit ‘Haradinaj ishte paraparë që të takohej me presidentin e zgjedhur amerikan, Donald Trump’. Shala,është Kryetar i Komisionit për Mbikëqyrjen e Agjencisë …

Lexo më shumë