fbpx

Tag Archives: Arban Abrashi

Abrashi: Gruaja nuk është vetëm kuota. Ajo është pjesë integrale e shoqërisë

Arban Abrashi, grate

Kandidati i LDK-së për kryetari i Prishtinës, Arban Abrashi ka deklaruar se vendimmarrja dhe fuqizimi janë dy shtylla kryesore përmes së cilave synojnë t’i përmirësojnë politikat e tyre gjinore por edhe ta fuqizojnë gruan në Prishtinë. Abrashi këto komente i bëri gjatë tryezës me temë “Fuqizimi ekonomik dhe social i …

Lexo më shumë

Morina: Në Prishtinë do ketë balotazh mes Arban Abrashit dhe Shpend Ahmetit, e jo balotazh mes koalicioneve

Bajrush_Morina_infoglobi

Kanë mbetur edhe 10 ditë deri në mbajtjen e zgjedhjeve të balotazhit në Kosovë. Tashmë kanë filluar të bëhen zyrtare edhe koalicione në komuna të ndryshme. Në kryeqytet, kandidati i Vetëvendosjes, Shpend Ahmeti ka arritur marrëveshje për koalicion me Selim Pacollin e AKR-së, ndërsa sipas disa burimeve tashmë është arritur …

Lexo më shumë