fbpx

Tag Archives: Arabia Saudite

Arabi Saudite: Prangosen 200 persona, korrupconi kap shumën 100 miliardë dollarë

Arabia Saudite

Të shumë se 200 persona u arrestuan në Arabi Saudite në kuadër të një aksioni kundër korrupsionit të paprecedentë që po zhvillohet në mbretëri, që shënjestroi princër, ministra dhe siprëmarrës, njoftuan sot autoritetet suadite. “Gjithsej janë thërritur 208 persona për hetim, deri tani. Nga këta 208 persona, shtatë janë lënë …

Lexo më shumë