fbpx

Tag Archives: Apostolova

Apostolova apelon për respektimin e procesit zgjedhor në veri

natalya apostolova 2018

Shefja e zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë Natalya Apostolova ka lëshuar sot një deklaratë për media në lidhje me zgjedhjet në katër komunat në veri të Kosovës. Në deklaratë thuhet se zgjedhjet transparente, gjithëpërfshirëse dhe të besueshme që ofrojnë një përzgjedhje domethënëse të kandidatëve janë themeli i demokracisë. “BE-ja …

Lexo më shumë

Apostolova: Gjyqësorit i mungojnë përkthyesit, pakicat nuk po integrohen

natalya apostolova

Përkundër arritjeve, sistemi gjyqësor i Kosovës vazhdon të përballet me shumë probleme, si ai i mungesës së përkthyesve dhe mungesa e integrimit të pakicave në gjyqësor. Kështu tha shefja e Zyrës së BE-s në Kosovë, Natalyia Apostolova në tryezën e rrumbullakët “Mundësi të barabarta për komunitetet jo-shumicë në gjyqësor”, të …

Lexo më shumë

Veseli Apostolovës: I plotësuam të gjitha kriteret për viza…

veseli apostolova

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, priti sot në takim Shefen e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë/Përfaqësuesen e Posaçme e BE-së, Nataliya Apostolova, nga e cila pranoi raportin e Komisionit Evropian për Kosovën. Veseli e falënderoi zonjën Apostolova për dorëzimin e raportit, duke theksuar se nëpërmjet këtij raporti, …

Lexo më shumë