fbpx

Tag Archives: Anjouan

Anjouan, ishulli që duhet ta vizitoni

E vendosur në brigjet lindore të Afrikës, në mes të Mozambikut dhe Madagaskarit, Anjouan është një nga tre ishuj kryesorë që përbëjnë vendin e Komoros (të tjerët janë Grande Komoros dhe Moheli). Ky ishull karakterizohet me lulen e njohur ylang-ylang, aroma e së cilës ka qenë shumë tërheqëse nga kompanitë …

Lexo më shumë