fbpx

Tag Archives: anglia

Shoqata e konsumatorëve padit google-n

google, amerika, usa, anglia, londra

Google akuzohet për mbledhje të paligjshme të të dhënave personale nga përdoruesit e iPhone Një gjykatë apeli britanike miratoi ankesën e përgjithshme kundër Google, bërë nga një shoqatë konsumatorësh, që e akuzon grupin amerikan për mbledhje të paligjshme të të dhënave personale nga përdoruesit e iPhone, shkruan AFP. Shoqata “Google, …

Lexo më shumë

Çekia luan me 11 tetor me Anglinë

jaroslav shilhavy, anglia, republika ceke,kosova, euro2020

Por, trajneri thotë se do të vendoset shumë në ndeshje me Kosovën Çekia më 11 tetor në Pragë takohet me Anglinë, favoriten e grupit A të eliminatoreve për Evropianin e vitit tjetër. Ndërsa, seleksionuesi i Çekisë, Jaroslav Shilhavy, të martën ka publikuar listën e lojtarëve në të cilët llogarit për …

Lexo më shumë

Duhet të jeni krenarë me Kosovën

lajmi i fundit

Gareth Southgate, tha se me këtë ekip gjasat janë të mëdha që Kosova të shkojë në EURO 2020 Mbrëmë Kosova është mundur nga Anglia me rezultat 5:3 në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që u zhvillua në Southampton. Ndërsa, trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, pas ndeshjes e analizoi këtë paraqitje …

Lexo më shumë

Anglia vetë kritike

anglia, kosova, valon berisha, Roy Keane, euro2020

Kosova nxori në pah pikat e dobët ta Anglisë Ndonëse Anglia fitoi me rezultatin 5-3 ndaj Kosovës,  nuk kanë munguar kritikat. Daily Mail shkruan se Kosova ka treguar anët e dobëta të Anglisë dhe se kjo skuadër që fillimisht dukej se do të  ishte pretendente për Euro 2020, tashmë shpresat …

Lexo më shumë

Dardanët & Tre luanët

dardanet, tre luanet, kosova, anglia, southempton, euro2020

Kanë filluar të dëgjohen fort të rrahurat e zemrës për kombëtaren në futboll Kanë mbetur më pak se 60 minuta për të filluar përballja më sfiduese e grupit A, “Dardanët” dhe “Tre luanët” do të luftojnë sonte në Southempton për fitore ‘nderi’. Ekipi i Kosovës përbëhet nga lojtarë prej 14 …

Lexo më shumë