fbpx

Tag Archives: Angli

Angli: Viktima e parë nga vërshimet

angli , londer, londra, britania

Një persona ka vdekur, kurse dhjetëra mijëra kanë mbetur pa energji elektrike si pasojë e stuhisë dhe erërave të fuqishme që kanë goditur Mbretërinë e Bashkuara. Viktima e parë është një shtatëdhjetë vjeçar nga Wiltshire, mbi 130 mijë amvisëri kanë mbetur në terr, njofton kompania britanike e shpërndarjes së energjisë …

Lexo më shumë