fbpx

Tag Archives: analistët

Analistët: Përgjegjësi për taksën edhe PDK-ja. Kosova sot më e izoluar …

debat pdk perballe analisteve

Zyrtarët e lartë të Partisë Demokratike të Kosovës Bedri Hamza e Uran Ismaili në emisionin Debat të televizionit publik u ballafaquan me analistin Rrahman Paçarizi dhe politikologun Ardian Kastrati. “Mitrovica është e bashkuar dhe PDK-ja është partia e vetme e cila ka bërë diçka për Mitrovicën. Sot i kemi insitucionet …

Lexo më shumë

Analistët: Kandidat konsensual, apo për lider të LDK-së të vendosë Kuvendi

LDK

Kryetari i Degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Ferizaj, Muharrem Sfarqa, ka thënë se në parti ka një gatishmëri që Isa Mustafa të jetë kandidati konsensual për kryetar të LDK-së. “Asnjë kandidat nuk do të përjashtohet, por ka një gatishmëri që konsensusi të ndërtohet rreth liderit Isa Mustafa. Unë …

Lexo më shumë