fbpx

Tag Archives: ambasada

Sulmohet me molotov Ambasada në Danimarkë

molotove danimarke ambasada

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë natës së sotme në Danimarkë kur një sasi eksplozivi e dyshuar si bombë molotov ka shpërthyer në selinë diplomatike turke në këtë shtet. Ambasada turke në Danimarkë sulmohet me koktej molotovi. “Ende askush nuk është arrestuar”, thonë zyrtarët policorë. Së paku dy persona …

Lexo më shumë

Ambasada e SHBA-së ka disa vërejtje për procesin zgjedhor

ambasada e SHBA-ve

Ambasada e SHBA’ve në Prishtinë, përmes një deklarate, ka treguar për shqetësimet lidhur me raportimet për regjistra të vjetërsuar të votuesve, votimin e dyfishtë dhe parregullsitë e tjera, në zgjedhjet e 22 tetorit. Megjithatë, Ambasada e SHBA’vë në Kosovë ka përgëzuar vendin për përfundimin e suksesshëm të zgjedhjeve komunale dhe …

Lexo më shumë

Ambasada e SHBA-ve në Kosovë i dhuron FSK-së donacion, pajisje me vlerë prej 9.2 milionë dollarësh

FSK

Në kazermën “Adem Jashari” në Prishtinë, sot u organizua ceremonia e pranim- dorëzimit të donacionit të pajisjeve “Harris”, nga Ambasada e SHBA-ve në Kosovë për Forcën e Sigurisë së Kosovës, me vlerë prej 9.2 milionë dollarësh amerikanë. Të pranishëm në këtë ceremoni ishin ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, …

Lexo më shumë