fbpx

Tag Archives: Alternativa

Ilir Deda largohet nga Alternativa, cilit subjekt do t’i bashkohet?

Deputeti Ilir Deda zyrtarisht është larguar nga Alternativa, pasi që kjo e fundit është gati të lidhë koalicion me lëvizjen Vetëvendosje. Konfimimin për largimin e Dedës nga Alternativa e ka konfirmuar në “Imazh” të RTK-së, Mimoza Kusari-Lila, që është bashkëthemeluese e këtij subjekti politik me Dedën. Ajo ka thënë se Deda …

Lexo më shumë

Alternativa publikon Marrëveshjen e saj me LDK-në , DOKUMENT

Sundimi i ligjit, zhvillimi ekonomik, reforma e administratës publike dhe politika rajonale dhe ndërkombëtare, janë katër shtyllat e qeverisjes mbi të cilat u nënshkrua marrëveshja e koalicionit parazgjedhor ndërmjet LDK-së dhe Alternativës. InfoGlobi ju sjell të plotë dokumentin e nënshkruar nga liderët e dy subjektëve politik, Isa Mustafës dhe Mimoza …

Lexo më shumë