fbpx

Tag Archives: alpinistet

Vdesin 10 alpinistë, zhduken 7 të tjerë

Dhjetë alpinistë kanë humbur jetën në një ortek bore në pikën më të lartë të Mongolisë, Otgontenger, njofton Agjencia e Mongolisë për Emergjenca Kombëtare. Trupa e 10 alpinistëve janë nxjerrë nga orteku, ndërsa shtatë alpinistë të tjerë mbesin të zhdukur. Një grup prej 30 alpinistëve, të moshës mes 30 dhe …

Lexo më shumë