Ballina / Tag Archives: Aleksandër Vuçiq

Tag Archives: Aleksandër Vuçiq

Vuçiq sot në Kosovë, ky është programi i vizitës

aleksandar-vuciq_infoglobi

Kryetari i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të qëndrojë sot në Kosovë. Sipas komunikatës së Presidencës serbe, është planifikuar që vizitën ai ta nisë me shkuarjen te manastiri i Banjskës. Në kumtesë theksohet se paradite është planifikuar takimi i kryetarit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me zyrtarët serbë të Kosovës në Fakultetin …

Lexo më shumë

Erdogan letër Vuçiq-it

erdogan_infoglobi

Paqja dhe stabiliteti i Ballkanit janë të një rëndësie të madhe për Turqinë, ka thënë sot presidenti i Turqisë, Rexhep Tayyip Erdogan. Erdogan ka dërguar një letër te presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, të cilin edhe e ka falënderuar për mikpritjen që i bëri në vizitën e tij në Serbi. …

Lexo më shumë