Ballina / Tag Archives: Albin Kurti

Tag Archives: Albin Kurti

Albin Kurti kundër shkëmbimit të territoreve: Idetë e tilla çojnë në luftë të re

Albin Kurti

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka dhënë një intervistë për gazetën serbe Danas duke folur kështu edhe për propozimin për shkëmbimin e territoreve mes Kosovës dhe Serbisë. Kurti ka thënë se ideja e tilla për shkëmbimin e territoreve janë të dëmshme dhe me pasoja të padurueshme. Ka thënë se …

Lexo më shumë

Albin Kurti i uron përvjetorin e pavarësisë qytetarëve të Kosovës

Albin Kurti, Vetëvendosje

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka uruar shqiptarët për ditën e Pavarësisë së Kosovës. Ka thënë se një festë e tillë është e rëndësishme për popullin, shoqërinë dhe kombin. “Sot, me 17 shkurt, e gjithë Kosova dhe shqiptarët në përgjithësi kremtojnë dhjetë vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Dhe, unë, që …

Lexo më shumë

Letra e plotë e Kurtit drejtuar Këshillit të Përgjithshëm (dokument)

albin kurti

Kjo është letra e plotë e Kurtit nga burgu i Lipjanit, drejtuar delegatëve të mbledhur në Këshillin e Përgjithshëm të Lëvizjes: Të dashur aktivistë dhe anëtarë të VETËVENDOSJE!-s, Të nderuar delegatë të Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes sonë, Më vjen mirë që mund t’ju drejtohem me këtë letër ndonëse më …

Lexo më shumë