fbpx

Tag Archives: aktakuzë

Aktakuzë për terrorizëm ndaj Jasharit, Ramabajes dhe të tjerëve nga “Syrit të Popullit”

sadri ramabaja, syri i popullit

Prokuroria Speciale ka ngirutr aktkazuë për terrorizëm dhe hakmarrje ndaj 10 personave, anëtarë të organizatës “Syri i Popullit”. Në mesin e të akuzuarve janë edhe atentatorë te avokatit Azem Vllasi, Murat Jashari e Avni Llumnica. Po ashtu i akuzuar është edhe anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Sadri Ramabaja. Ky është njoftimi …

Lexo më shumë

AGK: Prokuroria ngriti aktakuzë ndaj kërcënuesit të gazetarit Kadriu

media zbulimet

Asociaconi i Gazetarëve të Kosovës  ka njoftuar se, Prokuroria Themelore në Prishtinë ka ngritur aktakuzë ndaj M.B i cili në muajin korrik të këtij viti kishte kërcënuar me jetë gazetarin e KTV-së, Kushtrim Kadriu. Në aktakuzën e dorëzuar gazetarit nga Prokuroria Themelore në Prishtinë, thuhet se: ”Me 10.07.2017, rreth orës …

Lexo më shumë