fbpx

Tag Archives: aki

Thaçi i jep vulën vendimit të Haradinajt, Kosova bëhet me shef të ri të AKI-së

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi dhe Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj kanë emëruar për Drejtor të Ri të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI), Kreshnik Gashin si dhe për Inspektor të Përgjithshëm të AKI-së, Burim Ramadanin. Ky vendim është marrë bazuar në nenin 84, …

Lexo më shumë

Shefi i AKI’së ka ofruar dorëheqjen

gashi_aki

Drejtori i Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë, Driton Gashi, ka ofruar dorëheqjen nga posti që mban. Kështu ka thënë ministri i Drejtësisë i Kosovës, Abelard Tahiri, gjatë një paraqitjeje të drejtpërdrejtë, në emisionin “Pressing”, me Leonard Kerqukin, në televizionin T7. Ofrimi i dorëheqjes së Gashit vjen pas kërkesës së kryeministrit …

Lexo më shumë

Express: Komisioni që mbikëqyr AKI’në s’ka marrë asnjë raport për gylenistët

aki gylenistet gashi

Asnjë raport i Agjencisë Kosovare të Inteligjencës rreth rastit të gylenistëve, nuk i ka shkuar komisionit që e mbikëqyrë këtë institucion. Driton Gashi deri tani shef i AKI’së dhe zëvendësi i tij nuk u janë përgjigjur dy mbledhjeve të thirrura për raportim nga Komisioni mbikëqyrës. Derisa mbetet e paqartë nëse …

Lexo më shumë

Haradinaj shkarkon ministrin Flamur Sefaj dhe shefin e AKI-së, Driton Gashi

flamur-sefal-driton-gashi_

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka shkarkuar, përkatësisht liruar nga detyra, ministrin e Brendshëm, Flamur Sefaj dhe drejtorin Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI), Driton Gashi. “Në bazë të kompetencave kushtetuese, si kryeministër i Republikës së Kosovës kam kërkuar lirimin e menjëhershëm nga përgjegjësia të Drejtorit të Agjencisë së Kosovës …

Lexo më shumë

Sot raporton drejtori i AKI-së

driton gashi aki

Drejtori i Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI), Driton Gashi sot do të raportojë para Komisioni për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë. Raportimi i tij është kërkuar nga Komisioni për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë. Shefi i ri i AKI-së është i lindur në Prishtinë, më …

Lexo më shumë