Tag Archives: Adonis Tahiri

Përplasje mes Vetëvendosjes dhe Radio Televizionit të Kosovës

VV e RTK

Lëvizja Vetëvendosje dhe Radiotelevizioni i Kosovës sërish janë përplasur. Arsyeja këtë herë është kënga “Krejtë njejtë” e rok bendit Minatori, pjesë e të cilit është edhe Mufail Limani, Zëvendësdrejtor i RTK’së. Vetëvendosje pretendon se me këtë këngë, Limani është përfshirë ne propagandë kundër qeverisjes së kësaj partie në Prishtinë. Për …

Lexo më shumë