fbpx

Tag Archives: Abrashi

LDK-ja s’e voton buxhetin

ldk , deputetet, buxheti, abrashi

Arban Abrashi, deputet i Lidhjes Demokratike të Kosovës ka thënë se ky subjekt nuk do ta votojë buxhetin. “LDK ka rezervat dhe vërejtjet e veta për buxhetin. Nuk besojmë që ky buxhet i sjellë zhvillim vendit, prandaj nuk do të jemi pjesë. Le të mbetet çështje e koalicionit”, ka thënë …

Lexo më shumë

Cila është pasuria e kandidatëve kryesor për kryetar të Prishtinës

4 kandidatet për kryetar të prishtines

Shpend Ahmeti, Arban Abrashi, Lirak Çelaj dhe Arbër Vllahiu janë kandidatët e partive kryesore politike në vend që synojnë të triumfojnë në Prishtinë më 22 tetor në zgjedhjet lokale. Secili prej tyre ka ushtruar pozita të rëndësishme në institucione shtetërore. Ahmeti tashmë si kryetar i Prishtinës, Arban Abrashi ish-ministër i …

Lexo më shumë

Abrashi për sigurimet sociale: Me Zvicren do të bisedojmë gjatë prillit

Arban Abrashi,

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi, ka deklaruar se Marrëveshja për sigurime sociale ndërmjet Konfederatës së Zvicrës dhe Qeverisë së Republikës së Kosovës, do të finalizohet deri në gjysmën e këtij. “Si rezultat i bashkëpunimit të suksesshëm në mes të Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale me ministrinë …

Lexo më shumë