Ballina / Tag Archives: AAK

Tag Archives: AAK

PSD VS AAK

aak,psd, koalicionet,

Ska zgjedhje, por ka bisedime për koalicione Tash kur duket se zgjedhjet janë të pashmangshme në vend, partitë kanë nisur diskutimet për koalicionet parazgjedhore. Visar Ymeri, nënkryetari i Partisë Socialdemokrate, ka thënë se PSD pragun mund ta kalojë edhe e vetme, por thotë se janë të gatshëm për koalicione me …

Lexo më shumë

“Shtëpia e Re e Mallrave” është shpronësuar, vlerësohet rreth 6 milionë euro

shronesimi ,pacolli ,tolaj

Agjencia Kosovare e Privatizimit dhe Komuna e Prishtinës kanë arritur marrëveshje mirëkuptimi për pagesën e shpronësimit të ndërtesës “Shtëpia e re e Mallrave”, pronë e ndërmarrjes shoqërore “Gërmia” dhe për një pjesë të tokës së ndërmarrjes shoqërore “Slloga (KHT Kosova). Marrëveshja në fjalë është nënshkruar sot në selinë e Agjencisë …

Lexo më shumë

Haradinaj: AAK i bashkohet LDK-së e VV-së për shpërbërje të Kuvendit

haradinaj homazhe te roki

Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj, në orët e hershme të ditës së sotme, ka deklaruar se si subjekt politik ende nuk kanë marr ftesë nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi për konsultime, teksa shprehu gatishmërinë e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës që t’i bashkohet LDK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje për shpërbërje …

Lexo më shumë

Hoti kërkon largimin e Qeverisë, PDK e shqetësuar nga “protagonizmi i njëanshëm politik”

prishtina

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se Qeveria e Kosovës duhet të largohet për të ruajtur, siç ka thënë, miqësinë me partnerët e Kosovës. Hoti ka thënë në një postim në Facebook se Qeveria “nuk ka vota nga opozita për të shkatërruar shtetin”. …

Lexo më shumë