fbpx

Tag Archives: 5 tetori

5 tetori, Dita Botërore e Mësuesve

Rrahman Jasharaj

Sot në Prishtinë organizohet takimi “Liria e mësimdhënies, i fuqizon mësimdhënësit”, me rastin e 5 tetorit Ditës Botërore të Mësuesve. Takimi organizohet nga SBASHK-u dhe mbështetet nga Edukimi Internacional (EI). Rrahman Jasharaj kryetar i SBASHK-ut, tha se presin që mësimdhënësit kosovarë të kenë kushte më të mira për punë. “Ne …

Lexo më shumë