fbpx

Tag Archives: 4K video

Facebook merr mbështetjen 4K video

fb

Facebook do të marrë të gjitha mbështetjet, përfshirë edhe atë për video me rezolucion 4K. Rrjeti social tash ka konfirmuar se po teston mbështetjen për ngarkimet me rezolucion 4K dhe riprodhim, bazuar në standardin 2160p UHD-1 Ultra-High-Definition. Mbështetja 4K ka qenë pjesë e platformave tjera, sikurse është YouTube, ky është …

Lexo më shumë