Ballina / Reçeta / Supë e ftohtë me avokado
In Fabric

Supë e ftohtë me avokado

Përbërësit

3 avokado

3 gota ujë të pules

3 lugë të gjellës lëng limoni

pak majdanoz

1 lugë të gjellës kimnon

kripë

Biber i zi

Hapat

Të gjithë përbërësit i vendosni në blendar për grirje.

Supën e përfituar e derdhni në një enë, enën e mbyllni me kapak dhe e vendosni në frigorifer.

Pasi të qëndroj pak në frigorifer mund ta merrni dhe ta shijoni këtë shije të mrekullueshme.

Është supë ideale për kohë të nxehtë me përplot vitamina.

Ju bëftë mirë!

Check Also

Quiche me kungulleshka

Receta e quiche-së është mjaft e thjeshtë, nëse përdorni brumin e gatshëm brise. Mund ta …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *