Ballina / Reçeta / Supë e ftohtë me avokado

Supë e ftohtë me avokado

Përbërësit

3 avokado

3 gota ujë të pules

3 lugë të gjellës lëng limoni

pak majdanoz

1 lugë të gjellës kimnon

kripë

Biber i zi

Hapat

Të gjithë përbërësit i vendosni në blendar për grirje.

Supën e përfituar e derdhni në një enë, enën e mbyllni me kapak dhe e vendosni në frigorifer.

Pasi të qëndroj pak në frigorifer mund ta merrni dhe ta shijoni këtë shije të mrekullueshme.

Është supë ideale për kohë të nxehtë me përplot vitamina.

Ju bëftë mirë!

Check Also

6 mënyra për të bërë ëmbëlsira të thjeshta (VIDEO)

Ndonjëherë nuk është e nevojshme të hargjoni shumë para apo të bëni një rrëmujë të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *