sulm ne turqi

Sulm terrorist në Turqi, 7 të vdekur e 9 të plagosur

Të paktën shtatë civile u vranë dhe nëntë u plagosën nga një sulm terrorist në juglindje të Turqisë.

Siç raporton agjencia Andolu Agency,  gjashtë u vranë në vend dhe njëri nga të plagosurit në spital vdiq duke rritur numrin e viktimave në shtatë

Raportohet që eksplozivi i bërë me dorë ka shpërthyer gjatë kalimit të një automjeti civil që transportonte punëtorët e pyjeve.

Dyshohet se sulmin e ka bërë organizata terroriste PKK.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.