Ballina / BOTA / Sulm me bombë në Turqi, 12 të lënduar
sulmi

Sulm me bombë në Turqi, 12 të lënduar

Të paktën 12 oficerë policie mbetën të plagosur në Turqi, si pasojë e një sulmi me bombë në një autobuz.

Ngjarja ka ndodhur në Mersin në Bulevardin “Okan Merzeci”.

Kryeprokurori i Mersinit u shpreh se ngjarja po hetohet nëse mund të ketë lidhje me Partinë e Punëtorëve të Kurdistanit.

Ndërkohë, sulme të tilla ndaj policisë në Turqi janë bërë dhe në të kaluarën nga Partia e Punëtorëve të Kurdistanit, të cilët cilësohen prej 30 vjetësh si kryengritës në Turqinë jugore.

 

 

@Fluidi

Provo po ashtu

g7 trump e merkel

G7 – Reagim demonstrativ me qetësi

Me jo-në për deklaratën përfundimtare të G7, presidenti amerikan bëri figurën më të keqe në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.