Ballina / BOTA / Sri Lankë: Sulm në kisha e hotele, në mbrëmjen e Pashkëve rreth 140 të vrarë
sri lanke sulme vrasje pashket

Sri Lankë: Sulm në kisha e hotele, në mbrëmjen e Pashkëve rreth 140 të vrarë

Të paktën 137 njerëz raportohen të jenë vrarë dhe qindra tjerë janë plagosur, pas një shpërthimi në kisha dhe hotele në Sri Lanka.

Janë raportuar të paktën gjashtë shpërthime. Tri kishat Kochchikade, Negombo dhe Batticaloa ishin target i shpërthimeve, gjatë shërbimeve të Pashkëve.

Shangri La, Cinnamon Grand dhe Kinsburi në Colombo u goditen gjithashtu, raporton BBC.

Dita e Peshkve është një nga festat më të mëdha në kalendarin krishterë.

Imazhet në mediet sociale treguan pamjet brenda kishës St Sebastian në Negombo, ku shihej tavani i copëtuar dhe gjaku në pllaka.

Dita e Pashkës është një nga festa të mëdha në kalendarin e krishterë.

Mediet e Sri Lankës raportojnë se edhe turistet mund të jenë në mesin e viktimave.

Provo po ashtu

SHBA-ja i bën thirrje Turqisë të ndalë menjëherë ofensivën në Siri

Nënpresidenti i SHBA-së, Mike Pence, tha se presidenti Donald Trump bëri thirrje për një armëpushim …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.