Ballina / SPORT (page 7)

SPORT

Serena: E vërteta e saj lakuriqe

sereena, williames, Harper`s Bazaar

Kopertinën e muajit gusht të revistës Harper`s Bazaar e hijeshoi këtë radhë tenistja me famë botërore Serena Williams, që kishte dhe një mesazh për të përcjellë. Ylli i tenisit kishte zgjedhur që fotot e saj të mos retushoheshin, e kjo për të dëshmuar transparencë të plotë me fansat e saj. …

Lexo më shumë

Kosova ka barazuar 1-1 me Bullgarinë në stadiumin “Fadil Vokrri”

kosova bullgaria 1 me 1

Kosova ka barazuar 1-1 me Bullgarinë në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Fansat vlerësojnë nisja me barazim e kualifikimit për “Euro 2020” është një start i mirë. Kosova barazoi 1-1 me Bullgarinë pavarësisht rasteve të shumta që kishin “Dardanët” përgjatë 90 minutave. Bullgaria shënoi në pjesën e parë duke kaluar …

Lexo më shumë

Modriqi fiton Topin e Artë

Modriqi fiton Topin e Artë

Mesfushori i Real Madridit, Luka Modriq, ka fituar Topin e Artë 2018. Kroati arriti që të prishë serinë e triumfeve nga Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi, duke marrë çmimin prestigjioz falë suksesit në Ligën e Kampionëve dhe arritjes në finale të Botërorit me Kroacinë. Pas Modriqit në top-10 ishin Ronaldo, Antoine …

Lexo më shumë
error: Content is protected !!