SPORT

Iinspirim për ekipin serb

Crvena Zvezda, zvicra, serbia,kroacia

Tanku i prodhimit sovietik T5 i ushtrisë jugosllave që përdornin gjatë luftës me Kroacinë Skuadra e futbollit ka lejuar parkimin e një tanku  para ndeshjes në Ligën e kampioneve me helvetikët, në një lëvizje të cilën banorët vendas e quajnë normale, por që ka shkaktuar indinjatë në fqinjët ballkanas, shkruan …

Lexo më shumë

E sigurtë dhe autoritare

Stephanie Frappart , bbc, fifa

Të gjithë sytë ishin drejtuar nga ajo. Askush nuk do ta falte, nëse Stephanie do të gabonte Stephanie Frappart nuk dështoi në provën më të rëndësishme, atë që ndryshoi jetën e saj dhe i lejoi të hynte në histori si arbitrja e parë femër që drejton një finale të futbollit …

Lexo më shumë

NBA tronditet nga Alibaba

Jozef Tsai, nba, alibaba, brooklyn nets

Shitje rekord prej 2.11 miliardë dollarë për Brooklyn Nets Xhozef Tsai, bashkëthemeluesi i platformës më të madhe të shitjeve në internet, Alibaba, do të bëhet pronari i ri i ekipit. Kjo është shifra më e lartë e paguar ndonjëherë në histori për një skuadër, pavarësisht llojit të sportit. Skuadra amerikane …

Lexo më shumë

Transferim marramendës

neymar, barcelona

Barcelona shkëmben Coutinho-n dhe 80 milion euro për Neymar E kërcënuar nga rivaliteti i Real Madrid, Barcelona ka bërë një ofertë për të rikthyer në Camp Nou brazilianin Neymar, shkruan tch. Sipas mediave franceze Barcelona ka ofruar 80 milion euro dhe Coutinho-n për të marrë Neymar. Siç raportohet ka pasur …

Lexo më shumë