SPORT

FIFA aprovon miqësoret e Kosovës

ndikimi social fifa

March 21, 2014Ora: 17:39 Komiteti Ekzekutiv i FIFA, i cili është mbledhur me 20-21 mars në Zurich, ka diskutuar edhe për Kosovën. Shtëpia e futbollit botëror ka aprovuar vendimin e Komisionit për Çështje Urgjente të FIFA-së, i cili me 13 janar i lejoi Kosovës zhvillimin e ndeshjeve miqësore ndërkombëtare. Në …

Lexo më shumë

Vazhdon miqësorja Kosova vs. Haiti

futboll, ndryshimet klimatike, topi

E plotësuar: Ka nisur pjesa e dytë e ndeshjes miqësore Kosova- Haiti. Kombëtarja kosovare ka pasur shumë raste në pjesën e parë dhe ka luajtur mjaftë mirë, megjithatë ndeshja ka përfunduar pa lojëra. Interesim të madh për të ndjekur miqësoren Kosovë-Haiti, kanë shprehur edhe shumë persona me aftësi të kufizuata. …

Lexo më shumë

Ronaldo vs Messi 8:0

messi, ronaldo

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo dhe ai i Barcelones,Lionel Messi po vazhdojnë të shihen si rival në çdo aspekt. Së fundmi, janë mediet spanjolle apo saktësisht Marca, që e bënë një krahasim interesant. Në këtë raport, Marca krahas se sa herë janë ndëshkuar këta dy lojtarë. Messi nuk ka …

Lexo më shumë

Kosovës i lejohen miqësoret ndërkombëtare

Komiteti Ekzekutiv i Federatës Evropiane të Hendbollit i ka lejuar Federatës së Kosovës që ekipet e saj hendbollistike të luaj ndeshjet miqësore ndërkombëtare, thuhet në njohtimin e EHF-së. Ky vendim është marr në takimin gjatë kampionatit evropian të mbajtur sivjet në Danimarkë. Me Vendim lejohet që ekipet nacionale të Kosovës …

Lexo më shumë

S’ka pikë

Shqipëria nuk ka arritur të nxjerr pikë në Lubjanë, pasi që u mposhtë nga Sllovenia me rezultatin 1 me 0. Shqipëria në këtë takim ishte më e mirë se Sllovenia në pjesën më të madhe të lojës. Pjesa e parë filloi me disa raste, ku Shqipëria tregonte më shumë  nga …

Lexo më shumë

Zyrtarizohet Ancelotti

Skuadra e Real Madridit më në fund e ka zyrtarizuar emrimin e trajnerit italian, Carlo Ancelotti. Ancelotti përflitej prej kohësh se do të jetë trajner i ri i Real Madrdit për edicionin që vije, dhe kjo u zyrtarizua sot. Carlitto në Real Madrid ka nënshkruar kontrat deri në vitin 2016, …

Lexo më shumë

Majlinda: 10 ditë afat ose shkova

majlinda kelmendi

Xhudistja kosovare Majlinda Kelmendi i  ka dhënë ultimatum Qeverisë së Kosovës që nëse brenda 10 ditësh nuk i plotësohen kërkesat të cilat parashihen edhe me ligj për shpërblimet e sukseseve në arenën ndërkombëtare, atëherë ajo do të nënshkruaj për ndonjë shtet tjetër. Ajo në emisionin “Sporti Total” në KTV ka …

Lexo më shumë