Ballina / SPORT (page 61)

SPORT

Sepp Blatteri jep dorëheqje!

Cyrih. – Kryetari i Federatës botërore të futbollit (FIFA) Sepp Blatter ka dhënë dorëheqje dhe ka paralajmëruar zgjedhje të reja në organizatë. Blatter në konferencën për shtyp në Cyrih ka thënë se “sa më parë” do t’i caktojë zgjedhjet për kryetarin e FIFA-s. Zvicerani të premten ka fituar mandatin e …

Lexo më shumë

Barcelona kampione e Spanjes

Një javë para përfundimit të La Ligas , Barcelona është shpallur kampion i Spanjës për sezonin 2014/2015. Titulli i kampionit erdhi pas fitores kundër Atletico Madridit në Vicente Calderon (1:0). Dhe natyrisht, fitoren e solli Leo Messi në minutin 65’. Eshtë kjo hera e 23 që Barça fiton titullin e kampionit …

Lexo më shumë

Federata e Basketbollit: Nuk lejojmë agjenda politike

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) ka reaguar ndaj disa postimeve-deklaratave me përmbajtje të papërgjegjshme dhe kërcënuese në rrjete sociale dhe media, ku, si theksojnë përfaqësuesit e Federatës ” janë atakuar disa anëtarë të KB Sigal Prishtina”. “FBK dëshiron të sqarojë se dënon fuqishëm shtyerjen e çfarëdo agjende politike të …

Lexo më shumë