SPORT

BBC: Kosova e Fadil Vokrrit

fadil vokrri, eroll salihu, kombetarja e kosoves ne futboll, ffk, kosova, euro2020

Kosova e re dhe me kaq telashe në zemër të Ballkanit të shkëlqejë në skenën më të madhe të futbollit, nuk ishte ëndrra e vetëm një njeriu Transmetuesi publik britanik ka shkruar për rritjen e futbollit të Kosovës, e cila, sipas tij, ka ardhur falë legjendës së futbollit shqiptar dhe …

Lexo më shumë

Macron i kërkon falje Ramës

edi rama, emanuel macron, frnaca, shqiperia, andora, armenia, euro2020

Incidenti me himnin dhe shtetin në ndeshjen Francë-Shqipëri Presidenti i Francës, Emmanuel Macron i ka përcjellë një mesazh kryeministrit Edi Rama, duke kërkuar ndjesë për atë që ai e ka quajtur gabim të patolerueshëm të Federates Franceze të Futbollit mbi ngatërrimin e himnit shqiptar! Presidenti Macron ka vlerësuar reagimin e …

Lexo më shumë

Futbollistet tona triumfojnë

kombetarja e vajzave, euro 2021, kosova, turqia, futbolli

Rruga për në Euro 2021 duke shënuar fitore kundër Turqisë Kombëtarja e Kosovës  e femrave startoi shkëlqyeshëm  në ciklin kualifikues për Euro 2021. Në ndeshjen hapëse të Grupit A “Dardanet” kanë shënuar fitore kundër Turqisë, me rezultat 2:0. Gjatë  90 minutave I egzaltuan me lojë mbi 4 mijë tifozë të …

Lexo më shumë

Lojërat Olimpike 2020 më ekologjike

toyota, Olympics, climate change

Toyota shpreson të arrijë emetimin më të ulët që është parë ndonjëherë Toyota, një partner në të gjithë Lojërat Olimpike dhe Paralimpike Tokio 2020, ka njoftuar se gati 90% e automjeteve që do të sigurojë për lojërat do të funksinojnë elektrikisht, shkruan techobserver. Kjo zgjedhje vjen dhe si rrjedhojë e …

Lexo më shumë
error: Content is protected !!