Ballina / SPORT (page 6)

SPORT

E sigurtë dhe autoritare

Stephanie Frappart , bbc, fifa

Të gjithë sytë ishin drejtuar nga ajo. Askush nuk do ta falte, nëse Stephanie do të gabonte Stephanie Frappart nuk dështoi në provën më të rëndësishme, atë që ndryshoi jetën e saj dhe i lejoi të hynte në histori si arbitrja e parë femër që drejton një finale të futbollit …

Lexo më shumë

NBA tronditet nga Alibaba

Jozef Tsai, nba, alibaba, brooklyn nets

Shitje rekord prej 2.11 miliardë dollarë për Brooklyn Nets Xhozef Tsai, bashkëthemeluesi i platformës më të madhe të shitjeve në internet, Alibaba, do të bëhet pronari i ri i ekipit. Kjo është shifra më e lartë e paguar ndonjëherë në histori për një skuadër, pavarësisht llojit të sportit. Skuadra amerikane …

Lexo më shumë

Transferim marramendës

neymar, barcelona

Barcelona shkëmben Coutinho-n dhe 80 milion euro për Neymar E kërcënuar nga rivaliteti i Real Madrid, Barcelona ka bërë një ofertë për të rikthyer në Camp Nou brazilianin Neymar, shkruan tch. Sipas mediave franceze Barcelona ka ofruar 80 milion euro dhe Coutinho-n për të marrë Neymar. Siç raportohet ka pasur …

Lexo më shumë

Griezmann është i Barçës

griezmann

E nisur më tepër se një vit më parë dhe e kulmuar mes deklarata të tensionuara në ditët e fundit, “telenovela” Antoine Griezmann duket se ka ardhur në fund dhe kampioni i botës me Francën do t’i bashkohet Barcelonës. Avokati i sulmuesit dhe klubi katalan kanë qenë sot në zyrat …

Lexo më shumë
error: Content is protected !!