SPORT

FSHF iu drejtohet Tifozëve Kuq e Zi

Federatës Shqiptare e Futbollitka reaguar pas deklartës së tifo-grupit “Tifozat Kuqezi” Institucioni më i rëndësishëm i futbollit në vendin tonë ju është drejtuar me një letër të hapur grupit më të njohur të tifozëve duke u kërkuar që të qëndrojnë në mbështetje të skuadrës dhe të mos e braktisin atë. Reagimi …

Lexo më shumë

Milan apo Inter? Ja çfarë thot Bierhoff

Menaxheri i kombëtarës Gjermane, Oliver Bierhoff beson se në derbin mes Milanit dhe Interit triumfues do të dal ekipi I Milan-it. Oliver Bierhoff po ashtu është shprehur i lumtur me rikthimin në stadiumin e Milanos gjatë miqësores mes Italisë dhe Gjermanisë, të martën. “Është gjithmonë ndjenjë e mirë të kthehem …

Lexo më shumë

Messi i del në mbrojtje Lavezzit

Për shkak të shumë akuzave që ka pasë kombëtarja e Argjentinës. Lionel Messi si kapiten i kombëtares i ka dalë në mbrojtje shokut të tij të skuadrës Ezequiel Lavezzi, i cili është akuzuar për përdorim të kanabisit. Lavezzi kishte mbetur jashtë skuadrës dhe një gazetë ka shkruar ai është lënë …

Lexo më shumë

Ventura: Sfida me Shqipërinë më e rëndësishme se sa me Spanjën

Trajneri i Italisë Giampiero Ventura është ndarë i kënaqur pas barazimit me Gjermaninë . Të kaltërit treguan persoalitet përballë kampionëve të botës, edhe pse “panzerat” nuk hodhën në fushë formacionin më të mirë. Megjithatë italianët treguan që janë aty dhe tashmë përqendrohen te kundërshtarët e Grupit G kualifikues të Botërorit …

Lexo më shumë

Prishtina barazoi me Hajvalinë

Ndeshja mes Prishtinës e Hajvalisë ka përfunduar 0:0, e cila ishte zhvilluar  në Kizhnicë kjo ishte ndeshja hapëse e javës së 14-të në Vala Superligën e Kosovës në futboll, ndërmjet Hajvalisë dhe Prishtinës. Pas një loje me shumë raste nga të dyja palët rezultati mbeti ai i fillimit, 0:0. Mundësinë …

Lexo më shumë

Këto janë ndeshjet që do të luhen sonte

Sonte luhen disa nga ndeshjet për eliminatoret e Botërorit 2018 që zhvillohet në Rusi, ku e vlenë të veçohen derbi britanik Angli-Skoci dhe ndeshja Francë-Suedi, Ja edhe ndeshjet: Armeni-Mali i Zi Republika Çeke-Norvegji Danimarkë-Kazakistan France-Suedi Angli-Skoci Malte-Slloveni Irlanda Veriore-Azerbaixhan Rumani-Poloni San Marino-Gjermani Sllovaki-Lituani. Ndeshjet fillojnë në oren 20:45, përveç ndeshjes Armeni-Mali i …

Lexo më shumë