SPORT

Nënshkruhet Marrëveshja më e madhe për fanellat. Lexo sa fiton Barça

Klubi futbollistik Barcelona ka arritur marrëveshjen katër vjeçare me kompaninë Japoneze “Rakuten” për fanella. Marrëveshja do t’i sjellë “Barçs: rreth 188 milionë sterlina britanik brenda periudhës 4 vjeçare. Mësohet se kjo është marrëveshja më e lartë që është arritur ndonjëherë në formë të sponsorimit për fanalle. Madje, si shkruajnë mediat …

Lexo më shumë

FSHF iu drejtohet Tifozëve Kuq e Zi

Federatës Shqiptare e Futbollitka reaguar pas deklartës së tifo-grupit “Tifozat Kuqezi” Institucioni më i rëndësishëm i futbollit në vendin tonë ju është drejtuar me një letër të hapur grupit më të njohur të tifozëve duke u kërkuar që të qëndrojnë në mbështetje të skuadrës dhe të mos e braktisin atë. Reagimi …

Lexo më shumë

Milan apo Inter? Ja çfarë thot Bierhoff

Menaxheri i kombëtarës Gjermane, Oliver Bierhoff beson se në derbin mes Milanit dhe Interit triumfues do të dal ekipi I Milan-it. Oliver Bierhoff po ashtu është shprehur i lumtur me rikthimin në stadiumin e Milanos gjatë miqësores mes Italisë dhe Gjermanisë, të martën. “Është gjithmonë ndjenjë e mirë të kthehem …

Lexo më shumë

Messi i del në mbrojtje Lavezzit

Për shkak të shumë akuzave që ka pasë kombëtarja e Argjentinës. Lionel Messi si kapiten i kombëtares i ka dalë në mbrojtje shokut të tij të skuadrës Ezequiel Lavezzi, i cili është akuzuar për përdorim të kanabisit. Lavezzi kishte mbetur jashtë skuadrës dhe një gazetë ka shkruar ai është lënë …

Lexo më shumë

Ventura: Sfida me Shqipërinë më e rëndësishme se sa me Spanjën

Trajneri i Italisë Giampiero Ventura është ndarë i kënaqur pas barazimit me Gjermaninë . Të kaltërit treguan persoalitet përballë kampionëve të botës, edhe pse “panzerat” nuk hodhën në fushë formacionin më të mirë. Megjithatë italianët treguan që janë aty dhe tashmë përqendrohen te kundërshtarët e Grupit G kualifikues të Botërorit …

Lexo më shumë
error: Content is protected !!