SPORT

Kërcënohet sulmuesi argjentinas

Shumë herë më i ulët sesa pritshmëria, apo qoftë edhe momenti i vështirë me kombëtaren që mund të ketë ndikuar psikologjikisht tek ai…! Me sa duket, ato që po e mbajnë në ankth Gonzalo Higuainin, të paktën siç referon revista prestigjioze italiane “Novella 2000”, janë disa kërcënime të rënda dhe …

Lexo më shumë

Dhjetë vjet burg për Samuel Eto’o!

Prokurorët dje kanë kërkuar dy vjet burg për Neymar dhe pesë vjet për ish-presidentin e Barcelonës, Sandro Rosell. Ndërsa sot mediat spanjolle raportojnë se me dhjetë burg mund të dënohet edhe Samuel Eto’o. E gjithë kjo pas një mashtrimi që kishte bërë gjatë periudhës 2006-2009 sa ishte futbollist i Barcelonës. …

Lexo më shumë

Milani kërkon yllin e Real Madridit

Drejtuesit e Milanit po insistojnë që ta transferojnë Mateo Kovacic nga Real Madridi. Sipas gazetës italiane, La Repubblica, drejtuesit e skuadrës së Milanit nuk e kanë harruar Mateo Kovacicin. Thuhet Rossonerët do të tentojnë sërish ta blejnë ish anëtarin e Interit, të cilin tentuan ta transferonin edhe gjatë verës, por …

Lexo më shumë