SPORT

Duhet të jeni krenarë me Kosovën

lajmi i fundit

Gareth Southgate, tha se me këtë ekip gjasat janë të mëdha që Kosova të shkojë në EURO 2020 Mbrëmë Kosova është mundur nga Anglia me rezultat 5:3 në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020, që u zhvillua në Southampton. Ndërsa, trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, pas ndeshjes e analizoi këtë paraqitje …

Lexo më shumë

Anglia vetë kritike

anglia, kosova, valon berisha, Roy Keane, euro2020

Kosova nxori në pah pikat e dobët ta Anglisë Ndonëse Anglia fitoi me rezultatin 5-3 ndaj Kosovës,  nuk kanë munguar kritikat. Daily Mail shkruan se Kosova ka treguar anët e dobëta të Anglisë dhe se kjo skuadër që fillimisht dukej se do të  ishte pretendente për Euro 2020, tashmë shpresat …

Lexo më shumë

Dardanët & Tre luanët

dardanet, tre luanet, kosova, anglia, southempton, euro2020

Kanë filluar të dëgjohen fort të rrahurat e zemrës për kombëtaren në futboll Kanë mbetur më pak se 60 minuta për të filluar përballja më sfiduese e grupit A, “Dardanët” dhe “Tre luanët” do të luftojnë sonte në Southempton për fitore ‘nderi’. Ekipi i Kosovës përbëhet nga lojtarë prej 14 …

Lexo më shumë