Ballina / SPORT (page 5)

SPORT

NBA tronditet nga Alibaba

Jozef Tsai, nba, alibaba, brooklyn nets

Shitje rekord prej 2.11 miliardë dollarë për Brooklyn Nets Xhozef Tsai, bashkëthemeluesi i platformës më të madhe të shitjeve në internet, Alibaba, do të bëhet pronari i ri i ekipit. Kjo është shifra më e lartë e paguar ndonjëherë në histori për një skuadër, pavarësisht llojit të sportit. Skuadra amerikane …

Lexo më shumë

Transferim marramendës

neymar, barcelona

Barcelona shkëmben Coutinho-n dhe 80 milion euro për Neymar E kërcënuar nga rivaliteti i Real Madrid, Barcelona ka bërë një ofertë për të rikthyer në Camp Nou brazilianin Neymar, shkruan tch. Sipas mediave franceze Barcelona ka ofruar 80 milion euro dhe Coutinho-n për të marrë Neymar. Siç raportohet ka pasur …

Lexo më shumë

Griezmann është i Barçës

griezmann

E nisur më tepër se një vit më parë dhe e kulmuar mes deklarata të tensionuara në ditët e fundit, “telenovela” Antoine Griezmann duket se ka ardhur në fund dhe kampioni i botës me Francën do t’i bashkohet Barcelonës. Avokati i sulmuesit dhe klubi katalan kanë qenë sot në zyrat …

Lexo më shumë

Serena: E vërteta e saj lakuriqe

sereena, williames, Harper`s Bazaar

Kopertinën e muajit gusht të revistës Harper`s Bazaar e hijeshoi këtë radhë tenistja me famë botërore Serena Williams, që kishte dhe një mesazh për të përcjellë. Ylli i tenisit kishte zgjedhur që fotot e saj të mos retushoheshin, e kjo për të dëshmuar transparencë të plotë me fansat e saj. …

Lexo më shumë