SPORT

Interi shpreson për Messin

Interi ka hyrë në garë për transferimin e Lionel Messit nga Barcelona Drejtuesit e ri të Interit po mendojnë të sjellin përforcime të mëdha në Inter. Sipas Corriere dello Sport, Nerazzurrët kanë shfaqur interesim për transferimin e Lionel Messit nga Barcelona. “Ëndrra është Leso Messi, dhe nganjëherë ëndërrta bëhen realitet”, …

Lexo më shumë

I shpëtoi tragjedisë, portier i Chapecoense mbetet i gjymtuar (Foto)

Jakson Ragnar Follmann, portierit të mbijetuar të Chapecoense, iu është amputuar këmba Portieri brazilian, Jakson Ragnar Follmann, një nga gjashtë të mbijetuarit e aksidentit të avionit ku po udhëtonte ekipi brazilian i futbollit Chapecoense,  ka humbur njërën nga këmbët. Amputimi i gjymtyrës u pa i domosdoshëm nga doktorët raporton SporTV. …

Lexo më shumë

Mercedes mund të dënojë Hamilton

Mercedes mund të ndëshkojë Lewis Hamilton për sjelljen e tij në pistë në Çmimin e Madh të Abu Dhabit. Piloti britanik injoroi urdhrat e skuadrës së tij gjatë garës të cilët i kërkuan atij që të rriste shpejtësinë në pistë. Britaniku mbajti një ritëm të ngadaltë gjatë garës, me synimin …

Lexo më shumë

Lista e të mbijetuarve pas aksidentit të aeroplanit me futbollistë brazilianë (Foto/Video)

Futbollisti brazilian, Alan Ruschel, është i mbijetuari i parë pas rrëzimit të aeroplanit në afërsi të qytetit të Medellinit të Kolumbisë Ai është dërguar menjëherë në spital dhe është jashtë rrezikut për jetë. Gjithashtu është raportuar pas tij edhe Danilo dhe Jakson Follmann i kanë shpëtuar këtij aksidenti dhe se …

Lexo më shumë