SPORT

Godet Inter, transferon një yll

Interi mund ta transferojë Marco Verrattin. Marco Verratti mund të largohet nga Paris Saint-Germain pasi nuk është i lumtur te skuadra franceze. Reprezentuesi i Italisë mund të transferohet te Interi. Këtë nuk e ka përjashtuar as menaxheri i lojtarit, Donato Di Campli. “Suning (Pronari i Interit) mund të aspirojnë për …

Lexo më shumë

Zyrtare: FIFA dënon Etrit Berishën

Etrit Berisha është pezulluar me dy ndeshje dhe gjobë, gjë që është bërë e ditur nga vetë Federata Shqiptare e Futbollit. Gjithashtu FSHF është gjobitur me 10 mijë franga zvicerane për sjelljen e tifozëve. Më poshtë mund ta shihni njoftimin e plotë të FSHF-së. “Federata Shqiptare e Futbollit është njohur …

Lexo më shumë

F1, kufizim të shpenzimeve të skuadrave?

“Liberty Media” po mendon seriozisht të vendosë një kufi në shpenzimet e skuadrave të Formulës 1. Lajmi publikohet nga e përditshmja britanike “The Telegraph”, sipas së cilës, kompania amerikane që është pronarja e re e këtij kampionati, e ka hedhur këtë ide me synimin të reduktojë problemet financiare të disa …

Lexo më shumë

Cana në mesin e legjendave të Marseille

Lorik Cana është një prej futbollistëve më të dashur në skuadrën e Marseille. Cana në Marsejë është një legjendë. Ish-kapiteni i kombëtares së Shqipërisë këtë fundjavë u rikthye sërish në ‘Velodrome’ dhe tifozët treguan se për ta mbetet i paharruar. Loriku këtë të diel ishte i ftuar nga klubi bashkë …

Lexo më shumë