SPORT

60 milionë euro për Dijk

Klubi anglez, Chelsea është i vendosur për ta blerë mbrojtësin e Southamptonit, Virgil van Dijk. Mediat angleze shkruajnë se Van Dijk është objektivi kryesor i Bluve të Londrës në tregun e këtij muaji. Trajneri i Chelseat, Antonio Conte prej kohësh është duke e vëzhguar mbrojtësin e Southamptonit, i cili është …

Lexo më shumë

Befasohet Serena Williams

Tenistja numër 2 e botës, Serena Willimas befasisht është mposhtur në ndeshjen e dytë të saj pas rikthimit nga lëndimi në turneun “ASB Classic” që po zhvillohet në Zelandë të Re. Amerikania 35-vjeçare u mposht 4-6 7-6 (7-3) 4-6 nga bashkëkombësja që renditet në pozitën e 72-të në ranglistën e …

Lexo më shumë

Milan s’heq dorë nga Fabregas

Milan insiston ta blejë mesfushorin e Chelseat, Cesc Fabregas. Sipas mediave italiane, “Rossonerët” do të rrisin presionin mbi spanjollin, të cilin prej kohësh janë duke e vëzhguar. 29 vjeçari nuk e nisi mirë këtë sezon të garave në skuadrën e Antonio Contes, dhe dukej se ish-futbollisti i Arsenalit dhe Barcelonës, …

Lexo më shumë