SPORT

Barça ndalet nga Villareali

Me 5 pikë diferencë në muajin janar dhe si forcë e tretë në La Liga në gjysmën e sezonit, Barcelona e sheh gjithnjë e më tepër të komplikuar fushatën për t’u rishpallur kampione e futbollit spanjoll. Këtë rrugëtim nuk e ndihmoi barazimi 1-1 në fushën e Villareali, një transfertë e …

Lexo më shumë

UEFA publikon formacionin e vitit

Në ditët e para të këtij viti 2017, organi më i lartë i futbollit europian, UEFA ka publikuar formacionin më të mirë të vitit të sapombyllur. Në portë është Xhanluixhi Bufon, i cili mungonte në këtë formacion prej mëse 9 vitesh. Në moshën 38-vjeçare ai është edhe sportisti më i …

Lexo më shumë

60 milionë euro për Dijk

Klubi anglez, Chelsea është i vendosur për ta blerë mbrojtësin e Southamptonit, Virgil van Dijk. Mediat angleze shkruajnë se Van Dijk është objektivi kryesor i Bluve të Londrës në tregun e këtij muaji. Trajneri i Chelseat, Antonio Conte prej kohësh është duke e vëzhguar mbrojtësin e Southamptonit, i cili është …

Lexo më shumë
error: Content is protected !!