Ballina / SPORT (page 31)

SPORT

Transferet verore të Milanit

Edhe pse ka disa muaj deri në hapjen e afatit kalimtar veror, skuadra italiane Milan, i ka idetë e qarta për këtë afat. ‘SkySport’ raporton se ‘Rossonerët’ janë duke punuar për të bërë një goditje të trefishtë në treg. 28 vjeçari i Atalantas, Alejandro Gomez, 21 vjeçari i Lazios, Diao …

Lexo më shumë

Shënon Mustafi, ndëshkohet Xhaka

Arsenal ka arritur një fitore tejet të vështirë përballë skuadrës së Burnleyt. Edhe pse pritej një fitore më bindëse e Arsenalit, ‘Topçinjtë’ kanë triumfuar me rezultat minimal 2-1 falë një goli nga shqiptari Shkodran Mustafi dhe Alexis Sanchez në fund të ndeshjes. Ndeshja nisi me një dominim të lehtë të …

Lexo më shumë

Gati 115 mln euro për Messin

Manchester City nuk heq dorë nga dëshira për të sjellë në “Ettihad Stadium” Lionel Messin. Sipas asaj që publikon tabloidi britanik “The Sun”, klubi anglez ka hyrë në kontakte me drejtuesit e Barcelonës për të bërë të ditur interesin për blerjen e kartonit të sulmuesit 29-vjeçar. Pavarësisht se nuk ekziston …

Lexo më shumë

Hyka transferohet në SHBA

Mesfushori i kombëtares shqiptare të futbollit Jahmir Hyka formalizon një lëvizje të bujshme në karrierën e tij duke u transferuar në kampionatin amerikan. Liga që në vitet e fundit ka tërhequr shumë yje të futbollit, mes të cilëve disa në vitet e fundit të karrierës, do të jetë edhe ajo …

Lexo më shumë
error: Content is protected !!