SPORT

Sanchez në Juventus

Mediet në Angli kanë shkruar sot për interesimin e Juventusit për të nënshkruar me yllin kilian të Arsenalit, Alexis Sanchez, i cili ende nuk ka rinovuar kontratën me Arsenalin. Për Sanchez, Juventusi mund t’i ofrojë deri në 50 milionë euro, të cilat do t’i fitonte nga shitja e Dybalas, për …

Lexo më shumë

Shoku i Ronaldos dënohet me burg

Marokeni Badr Hari, mik i Ronaldos, është dënuar me dy vite burg pasi sulmoi një biznesmen në Amsterdam, por edhe disa incidente të tjera në vitet 2011, 2012 për prishje qetësie publike. Megjithatë, në bazë të vendimit të gjykatës, ai do të qëndrojë pas hekurave për një periudhë 6 mujore. …

Lexo më shumë

Kualifikohet Barcelona

Skuadra e Barcelonës kualifikohet në finalen e “Kupës së Bretit”, pas barazimt 1-1, që arriti kundër Atletico Madridit në mbrëmjen e sotme. Barcelona kalon në finale pasi fitoi 2-1 në takimin e parë që u zhvilluar javën e kaluar në “Vincente Calderon”. Golat në këtë takim u shënuan nga Suarez …

Lexo më shumë

Ronaldo, sportisti më i paguar

Cristiano Ronaldo shpallet sportisti më i paguar në botë për vitin 2016. Është revista prestigjioze “Forbes”, ajo që e ka zbuluar këtë nëpërmjet një klasifikimi të përpiluar prej saj, të cilën portugezi e kryeson me 88 milionë dollarë të përfituara vitin e kaluar. Në vendin e dytë gjendet argjentinasi Lionel …

Lexo më shumë

Klubet shqiptare shpërblehen me 333 mijë euro nga UEFA

Në një periudhë të vështirë financiare, UEFA i gjendet sërish pranë klubeve shqiptare. Janë 333 mijë euro, që do t’iu shpërndahen 4 skuadrave shqiptare, më konkretisht Skëndërbeut, Tiranës, Partizanit dhe Flamurtarit. Kjo është pjesë e ndihmës që përfitojnë klubet e 54 vendeve pjesëmarrëse në kualifikueset dhe kampionatin europian “Francë 2016”. …

Lexo më shumë

Lampard i thotë lamtumirë futbollit

Frank Lampard i jep përfundimisht lamtumirën futbollit të luajtur duke i dhënë fund një karriere 21 vjeçare. 38-vjeçari e komunikoi tërheqjen nga ky sport nëpërmjet një komunikate në profilin e tij në “Instagram”. “Pas 21 viteve të mrekullueshëm, vendosa që të mbyll karrierën time si futbollist”, lexohet në komunikatën e …

Lexo më shumë

Barcelona mundi Atletico Madridin

Skuadra e Barcelonës fiton takimin kundër Atletico Madrid në ndeshjen e parë gjysmëfinale të “Kupës së Mbretit” me rezultatin 1-2. Me këtë fitore udhëtuese, katalanasit kanë bërë një hap të rëndësishëm drejt finales për “Kupën e Mbretit”. Golat për Barcelonën në këtë takim u shënuan nga Luis Suarez dhe Leo …

Lexo më shumë
error: Content is protected !!