SPORT

Messi i bën dhuratë Argjentinës

Parku “Juan Pineiro Municipal” do të marrë 4 milionë pesos argjentinase, rreth 240,000 €, nga Lionel Messi teksa ylli i Barcelona-s tregon anën e tij dhuruese. Messi krijoi fondacionin e tij në vitin 2007 si mënyrë për t’i dhënë diçka kryeqytetit të Argjentinës, Buenos Aires. Dhe tani parku që ndodhet …

Lexo më shumë

Kosova krenare me ju (Foto)

Majlinda e Distria do të kthehen në Kosovë me dy medalje, të Artë dhe të Bronztë. Kosova është prezantuar në mënyrën më të mirë të mundshme në Grand Slamin e Parisit në xhudo pasi skuadra e trajnerit Driton Kuka ka arritur të fitojë dy medalje. Kampionia Olimpike, Majlinda Kelmendi, mori …

Lexo më shumë

Edhe një rekord u Luiza Gegas

Atletja shqiptare, Luiza Gega ka korrur një tjetër sukses, këtë herë në garën ndërkombëtare të Parisit, ku arriti të zërë vendin e tretë. Luiza Gega mori pjesë në garën e 3 mijë metrave për salla të mbyllura, duke arritur të dalë e tretë. Atletja arriti të thyente përsëri rekordin kombëtar …

Lexo më shumë

Majlinda në finale të Parisit

majlinda kelmendi

Majlinda Kelmendi ka kaluar në finale të Grand Sleamit të Parisit, ndërsa Distria Krasniqi është eliminuar në gjysmëfinale. Xhudistja më e mirë në botë, Majlinda Kelmendi ka kaluar në finale të Grand Sleamit të Parisit, pasi në gjysmëfinale ka eliminuar amerikanen, Angelica Delgado. Na anën tjetër, në gjysmëfinale është eliminuar …

Lexo më shumë