SPORT

Kosova – Mali Zi

kosova, dardanet, mali zi, eufa, fifa, euro 2020

Sonte arena e madhe për Kombëtarën e Kosovës Kosovës drejt rrugës për në kampionatin evropian i janë vështirësuar e cila i ka tri finale deri në fund të kualifikimeve dhe “dardanët” do t’i marrin ato një nga një. Fillimisht i gjithë fokusi është te ndeshja ndaj Malit të Zi, që …

Lexo më shumë

Shaqiri e pranon Xhakën për kapiten të tij

Xherdan Shaqirit kishte vendosur ta bojkotojë ekipin helvetik, Kombëtaren e Zvicrës, në shenjë pakënaqësie që shiriti i kapitenit nuk iu kishte dhënë atij, por Granit Xhakës. Por, Shaqiri thuhet të jetë qetësuar dhe ta ketë pranuar realitetin – Granit Xhakën kapiten të tij dhe të ekipit helvetik. Futbollisti me prejardhje …

Lexo më shumë

Çekia luan me 11 tetor me Anglinë

jaroslav shilhavy, anglia, republika ceke,kosova, euro2020

Por, trajneri thotë se do të vendoset shumë në ndeshje me Kosovën Çekia më 11 tetor në Pragë takohet me Anglinë, favoriten e grupit A të eliminatoreve për Evropianin e vitit tjetër. Ndërsa, seleksionuesi i Çekisë, Jaroslav Shilhavy, të martën ka publikuar listën e lojtarëve në të cilët llogarit për …

Lexo më shumë

Futbollisti e padit nënën e tij

Danny Da Costa , Eintrachtit, frankfurt

Lajmin e ka bërë të ditur gazeta gjermane “Bild Futbollisti i Eintrachtit të Frankfurtit, Danny Da Costa ka ngritur padi kundër nënës së tij, të cilën e akuzon se i ka vjedhur gjashtë fanella futbolli, përcjell albinfo.ch. Lajmin e ka bërë të ditur gazeta gjermane “Bild”, derisa ka bërë xhiro …

Lexo më shumë