SPORT

Sampaoli në vend të Enriques

Luis Enrique mund të largohet nga Barcelona në fund të stinorit. Humbja e thellë nga Paris Saint-Germain në Ligën e Kampionëve ka shkaktuar ‘tërmet’ në Barcelonë, duke hapur pakënaqësi në mesin e tifozëve për paraqitjen e ekipit. Padyshim se faji i mbetet trajnerit Luis Enrique i cili me shumë gjasë …

Lexo më shumë

Mesazhi i Granit Xhakës për Kosovën

Mesfushori shqiptar i Arsenalit, Granit Xhaka më një mesazh emocionuese ka uruar ditëlindjen e Kosovës. Reprezentuesi shqiptar i Zvicrës përmes llogarisë së tij në Facebook, ka uruar nëntëvjetorin e shtetit tonë. “Jam i lindur në Zvicër, jetoj në Londër, kurrë nuk do të harroj dhe me zemër do jem në …

Lexo më shumë

Messi i bën dhuratë Argjentinës

Parku “Juan Pineiro Municipal” do të marrë 4 milionë pesos argjentinase, rreth 240,000 €, nga Lionel Messi teksa ylli i Barcelona-s tregon anën e tij dhuruese. Messi krijoi fondacionin e tij në vitin 2007 si mënyrë për t’i dhënë diçka kryeqytetit të Argjentinës, Buenos Aires. Dhe tani parku që ndodhet …

Lexo më shumë