SPORT

Inter shënon fitore, ndalet Juve

Interi është rikthyer të fitojë, pas humbjes mes polemikash, pësuar fundjavën e kaluar ndaj Romës. Zikaltërit mposhtën Cagliarin me rezultatin 1-5, në një ndeshje të dominuar tërësisht prej tyre. Perisiç me dy gola, Banega dhe Icardi dhe Gagliardini me nga një gol, ishin futbollistët që udhëhoqën Interin drejt suksesit. Edhe …

Lexo më shumë

Shtyhet shitja e Milanit te kinezët

Është zyrtarizuar ajo që dihej tashmë nga të gjithë tifozët kuqezi: shitja e Milanit te kinezët, e parashikuar në datën 3 mars, është shtyrë në një datë tjetër, ende të pacaktuar. Lajmin e dha administratori i deleguar i Milanit, Adriano Galliani, gjatë asamblesë së ortakëve të zhvilluar në Casa Milan. …

Lexo më shumë

Oferta e Barçës për Verratin …

Marco Verratti mbetet objektivi i parë i Barcelonës për sezonin e ardhshëm. Barcelona ka nisur sulmin për të sjellë në Camp Nou, mesfushorin e Paris Saint-Germain, Marco Verrati. Sipas gazetës katalanase Sport, Barça do t’i ofrojë PSG-së plot 80 milionë euro në mënyrë që t’i bind drejtuesit e klubit francez …

Lexo më shumë

Luis Enrique njofton largimin

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique ka deklaruar se ky është sezoni i fundit i tij në krye të katalanasve. Menjëherë pas fitores tenistike, 6-1 ndaj Sporting Gijon, gazetarët pyetën Enriquen, nëse dop të rinovonte kontratën që i përfundon në muajin qershor dhe trajneri u përgjigj: “Nuk do të rinovoj”. Zërat …

Lexo më shumë