SPORT

Ronaldo mund të dënohet me 15 vite burg

Cristiano Ronaldo mund të dënohet rëndë nëse shpallet fajtor për evazion fiskal Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, të hënën, ka dal para gjykatës në Spanjë për të dëshmuar rreth akuzave për evazion fiskal. Sipas Mundo Deportivos, portugezi mund të dënohet rëndë nëse shpallet fajtor për evazion fiskal, përcjell Express. …

Lexo më shumë

Ronaldo e do Neymarin në M. Unitedit

Ish ylli i “Djajve të Kuq”, Crisitano Ronaldo, ka këshilluar brazilianin Neymar që të presë ofertën e Manchester United, para se të vendosë të transferohet në Francë. Është “Diariogol” ajo që ka dhënë lajmin bombë, sipas të cilës, CR7 ka komunikuar tashmë me Neymarin dhe ka kërkuar nga ai që …

Lexo më shumë

Sanches zgjedh klubin e ri – Milanin

Sipas Daily Telegraph, Chelsea ka bërë ofertë për transferimin e mesfushorit të Bayern Munichut, Renato Sanches. Thuhet se gjatë ndeshjes miqësore mes Bayernit dhe Chelseas, Antonio Conte ka folur me Carlo Ancelottin për mesfushorin portugez. Thuhet se klubi bavarez është i gatshëm ta liroj lojtarin, pasi nuk ka arritur të …

Lexo më shumë

Panucci – trajner i kombëtares së Shqipërisë në futboll

Ish-mbrojtësi italian në futboll, Christian Panucci, është caktuar sot për trajner të kombëtares së Shqipërisë në futboll, duke e zëvendësuar bashkëkombasin e tij, Gianni De Biasi. Presidenti i Federatës së Futbollit të Shqipërisë, Armand Duka, tha se Panucci, 44 vjeçar, është angazhuar për ta udhëhequr kombëtaren gjatë garave për Kampionatin …

Lexo më shumë

Seedorf, në vend të De Biasit?

Pak ditë kanë mbetur, për të mos thënë orë, nga zyrtarizimi i trajnerit të ri të përfaqësueses së Shqipërisë. Top Channel ka mësuar se takimet, mesa duket janë mbyllur ditën e martë me Luigi De Canion, si një prej disa emrave që presidenti Duka ka takuar dhe intervistuar që nga …

Lexo më shumë
error: Content is protected !!