Ballina / SPORT (page 2)

SPORT

FIFA po heton veprimet e futbollistëve shqiptarë të Zvicrës

shaqiri

Federata Ndërkombëtare e Futbollit, (FIFA), ka hapur një procedurë disiplinore ndaj futbollistëve të Zvicrës, Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka, lidhur me festimin e tyre pas golave që shënuan në ndeshjen kundër ekipit të Serbisë, të premten në kuadër të kampionatit botëror të futbollit. Të dy futbollistët shqiptarë nga Kosova, festuan …

Lexo më shumë