Ballina / SPORT (page 2)

SPORT

Kosova ka barazuar 1-1 me Bullgarinë në stadiumin “Fadil Vokrri”

kosova bullgaria 1 me 1

Kosova ka barazuar 1-1 me Bullgarinë në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Fansat vlerësojnë nisja me barazim e kualifikimit për “Euro 2020” është një start i mirë. Kosova barazoi 1-1 me Bullgarinë pavarësisht rasteve të shumta që kishin “Dardanët” përgjatë 90 minutave. Bullgaria shënoi në pjesën e parë duke kaluar …

Lexo më shumë

Kelmendi ka fituar medaljen e artë në Grand Slam

majlinda kelmendi

Xhudistja kosovare  Majlinda Kelmendi nuk po ndalet. Në Duseldorf të Gjermanisë, Kelmendi shënoi fitoren e radhës. Ajo ka fituar medaljen e artë në Grand Sllam.  Majlinda ka dominuar absolutisht ndaj kundërshtareve të saj. Në finale, kampionia olimpike e ka mposhtur xhudisten nga Mongolia, Sosorbaram Lkhagvasuren. Me këtë rast, xhudistja pejane …

Lexo më shumë

Modriqi fiton Topin e Artë

Modriqi fiton Topin e Artë

Mesfushori i Real Madridit, Luka Modriq, ka fituar Topin e Artë 2018. Kroati arriti që të prishë serinë e triumfeve nga Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi, duke marrë çmimin prestigjioz falë suksesit në Ligën e Kampionëve dhe arritjes në finale të Botërorit me Kroacinë. Pas Modriqit në top-10 ishin Ronaldo, Antoine …

Lexo më shumë