SPORT

FIFA po heton veprimet e futbollistëve shqiptarë të Zvicrës

shaqiri

Federata Ndërkombëtare e Futbollit, (FIFA), ka hapur një procedurë disiplinore ndaj futbollistëve të Zvicrës, Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka, lidhur me festimin e tyre pas golave që shënuan në ndeshjen kundër ekipit të Serbisë, të premten në kuadër të kampionatit botëror të futbollit. Të dy futbollistët shqiptarë nga Kosova, festuan …

Lexo më shumë

Serbi-Zvicër kryefjalë e ditës 9

Serbi-Zvicër kryefjalë e ditës 9

Serbi-Zvicër është ndeshja kryesore e ditës së 9 të Botërorit të Rusisë. Skuadra e Mladen Krstajiç, që vjen nga fitorja në ndeshjen e parë, do të kërkojë të përsërisë suksesin edhe ndaj Zvicrës për të siguruar kualifikimin, një detyrë kjo që do të jetë shumë e vështirë. Trajneri i Serbisë, …

Lexo më shumë

SHBA lëshon alarm: Kujdes, nëse shkoni në Rusi për Kupën e Botës

kampionati

Zyrtarë të inteligjencës së Shteteve të Bashkuara dhe të Britanisë së Madhe i paralajmëruan tifozët e futbollit që shkojnë në Rusi për Kampionatin Botëror, se telefonat e tyre celularë dhe kompjuterët mund t’iu piratohen nga spiunët kibernetikë. William Evanina, drejtor i Qendrës Kombëtare të Kundërzbulimit dhe Sigurisë në SHBA, tha …

Lexo më shumë