Ballina / SPORT (page 10)

SPORT

Lojtarja që la SHBA-në për Kosovën

Monasia Bolduc nga New Yorku, në fillim të këtij viti është bërë pjesë e ekipit të basketbollit të Prishtinës për femrat. Ajo është basketbollistja e parë me ngjyrë që luan për ekipin e femrave për Prishtinën. 25-vjeçarja thotë për Radion Evropa e Lirë se ka gjetur ambient mikpritës në Kosovë. …

Lexo më shumë

Ibrahimoviq largohet nga Manchester United

Zllatan Ibrahimoviq

Futbollisti Zllatan Ibrahimoviq ka ndërprerë kontratën me klubin Manchester United duke filluar zbatimin menjëherë, është njoftuar nga ekipi përmes një deklarate, transmeton Reuters. Ibrahimoviq pritet t’i bashkohet grupit LA Galaxy, kanë raportuar mediat në Angli dhe Shtete të Bashkuara. “Të gjithë në klub e falënderojnë Zllatanin për kontributin e tij …

Lexo më shumë

Shpallen sportistët e vitit

Komiteti Olimpik i Kosovës sot do të të mbajë ceremoninë e shpalljes së sportistëve të vitit. Kjo ceremoni do të mbahet në Restaurant Golden Imperial. Fillimi zyrtar i ceremonisë bëhet në orën 20:00 ndërsa pritet të zgjatë deri në 21:00. Aty do të marrë pjesë edhe xhudistja e njohur kosovare, …

Lexo më shumë

Ndërroi jetë Agim Binaku

agim bunjaku

Gazetari i sportit, Agim Binaku, ka vdekur pas një sëmundjeje të shkurtër në moshën 62-vjeçare. Agim Binaku ishte zëvendësdrejtor i programit informativ të RTV 21 dhe redaktor përgjegjës i redaksisë së sportit të RTV 21, pjesë e të cilit ishte qysh nga fillimet e tij tash e gati dy dekada. …

Lexo më shumë

Arsenali mposhti skuadrën Cristal Palace

Cristal Palace nuk arriti të merrte pikë ndaj Arsenalit në sfidën e zhvilluar në “Selhurst Park”, e fundit për javën e 20-të të Premier Ligës. Shqiptari Shkodran Mustafi kaloi në avantazh “topçinjtë” që minutën e 25-të të pjesës së parë, por në fillim të fraksionit të dytë Townsed ktheu baraspeshën …

Lexo më shumë