Ballina / SPORT

SPORT

Modriqi fiton Topin e Artë

Modriqi fiton Topin e Artë

Mesfushori i Real Madridit, Luka Modriq, ka fituar Topin e Artë 2018. Kroati arriti që të prishë serinë e triumfeve nga Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi, duke marrë çmimin prestigjioz falë suksesit në Ligën e Kampionëve dhe arritjes në finale të Botërorit me Kroacinë. Pas Modriqit në top-10 ishin Ronaldo, Antoine …

Lexo më shumë