Ballina / SPORT

SPORT

Majlinda Kelmendi është kampione e Evropës (Video)

Majlinda Kelmendi është kampione e re e Evropës Majlinda Kelmendi është kampione e re e Evropës. Xhudistja kosovare e ka fituar këtë çmim për herë të tretë në karrierë, pasi shkëlqeu në Kampionatin Evropian që po mbahet në Varshavë të Polonisë. Kampionia evropiane, botërore dhe olimpike, Majlinda Kelmendi, në finalen e …

Lexo më shumë

Gjermani: Bombë në autobusin e Borussia Dortmund, lëndohet Marc Bartra

Marc Bartra është dërguar në spital për shkak të lëndimeve që ka pësuar gjatë shpërthimit me bombë që ka prekur autobusin e lojtarëve të Borusia së Dortmundit në Gjermani. Ekipi i Borussias së Dortmundit konfirmoi se një prej lojtarëve të saj është plagosur, pas një shpërthimi bombe që ka prekur …

Lexo më shumë