Ballina / SHOWBIZ / Sot vendoset për buxhet të koncertit të Rita Orës
rita ora, buxheti

Sot vendoset për buxhet të koncertit të Rita Orës

Sot në mbledhjen e Qeverisë do të miratohet një buxhet për ardhjen e këngëtares së njohur, Rita Ora.

Buxheti që është parapa të ndahet për këtë ngjarje kap vlerën e 300 mijë eurove.

Këtë e ka konfirmuar këshilltari i presidentit Thaçi, Adil Behramaj, njëherësh pjesë e Këshillit Organizativ për Shënimin e 10 të Pavarësisë.

“Ky buxhet pritet të miratohet të marten dhe është vetëm një çështje procedurale. Ardhja e yllit botëror në Kosovë, ka shpenzimet e veta, dhe asnjë nga kompanitë vendore nuk mund ta kryejë organizimin pa bashkëpunimin me ndonjë kompani rajonale”, ka thënë Behramaj.

Kujtojmë se ajo përherë e ka përkrahur vendin e saj në pothuajse secilën paraqitje nëpër botë dhe me mburrje ka treguar se vjen nga Kosova.

@Fluidi

Provo po ashtu

prince-harry-meghan-markle-royal-wedding

Ja sa ka fituar Britania nga martesa e Princit Harry dhe Meghan Markle

Të gjitha parashikimet që ekonomia britanike kishte bërë para dasmës kanë kaluar. Më pozitiv nga …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.