Ballina / KRYESORE / Sonte në ARENA të Shkupit, superkupa e Evropës
Superkupa, Shkup
Superkupa, Shkup

Sonte në ARENA të Shkupit, superkupa e Evropës

Real Madridit dhe Manchester United, sot në “Arena Shkup” nga ora 20:45 ndeshen për Superkupën e Evropës.

Takimi pritet të jetë interesant mes kampionit të Ligës së Kampionëve dhe kampionit të Ligës së Evropës.

Përveç emrit të madh që kanë klubet, ato drejtohen nga trajnerët më të mirë në botë.

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho ka thënë se “është entuziast që të luash ndaj kampionëve të Evropës dhe është një nder, pasi Real Madridi është një skuadër me histori dhe trofe”.

Sa “peshojnë’ lojtarët dhe klubet që do të përballen sot

Vlera e futbollistëve të klubit spanjoll Real Madrid dhe atij anglez Manchester United, të cilët do të përballen sot në “Arena Shkup” nw ora 20:45, është 1 miliardë e 273 milionë e 650 mijë euro.

Sipas të dhënave të ueb faqes gjermane “Transfermarkt”, vlera e tregut të fituesit të UEFA Ligës së Kampionëve Real Madrid është 714 milionë e 800 mijë euro, ndërsa vlera e Manchester United e cila fitoi UEFA Ligën e Evropës është 558 milionë e 850 mijë euro.

Vlerat e tregut të futbollistëve të Real Madrid-it është si më poshtë:

Cristiano Ronaldo

100 milionë

Gareth Bale

80 milionë

Toni Kroos

70 milionë

Karim Benzema

60 milionë

Luka Modric

40 milionë

Sergio Ramos

40 milionë

Isco

40 milionë

Marcelo

38 milionë

Raphael Varane

35 milionë

Daniel Carvajal

32 milionë

Casemiro

30 milionë

Mateo Kovacic

25 milionë

Marco Asensio

20 milionë

Keylor Navas

18 milionë

Nacho Fernandez

15 milionë

Marcos Llorente

15 milionë

Theo Hernandez

15 milionë

Lucas Vazquez

15 milionë

Dani Cabellos

10 milionë

Jesus Vallejo

8 milionë

Kiko Casilla

6 milionë

Borja Mayoral

2,5 milionë

Ruben Yanez

300 mijë

GJITHSEJ

714 milionë e 800 mijë

Vlera e futbollistëve të Manchester United:

Paul Pogba

75 milionë

Romelu Lukaku

50 milionë

David de Gea

40 milionë

Henrikh Mkhitaryan

35 milionë

Nemanja Matic

35 milionë

Ander Herrera

30 milionë

Eric Bailly

30 milionë

Juan Mata

30 milionë

Anthony Martial

30 milionë

Victor Lindelöf

22 milionë

Daley Blind

22 milionë

Luke Shaw

20 milionë

Chris Smalling

18 milionë

Marcos Rojo

18 milionë

Marcus Rashford

18 milionë

Phil Jones

14 milionë

Matteo Darmian

12 milionë

Jesse Lingard

12 milionë

Marouane Fellaini

12 milionë

Antonio Valencia

10 milionë

Sergio Romero

6 milionë

Ashley Young

5 milionë

Andreas Pereira

5 milionë

Cameron Bortwick-Jackson

3 milionë

Timothy Fosu-Mensah

2,5 milionë

James Wilson

2 milionë

Michael Carrick

1,5 milionë

Guillermo Varela

750 mijë

Joel Pereira

100 mijë

GJITHSEJ

558 milionë 850 mijë

@Fluidi

Provo po ashtu

delawie

Delawie: Injorono lajmet e rreme

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Greg Delawie ka përgënjeshtruar lajmet se ai ka thënë se çështja …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.