Ballina / TEKNOLOGJI / Snapchat vjen komplet ndryshe
snapchat

Snapchat vjen komplet ndryshe

Është bërë ndryshimi më i madh në historinë e aplikacionit Snapchat, pas shumë vitesh mospëlqim.

Ndryshimi më i madh në dizajn, i njoftuar të mërkurën, përmban një lloj të ri algoritmi i cili huazon ide nga Facebook dhe Netflix.

Në vend se t’i shfaq postimet e miqve bashkë me përmbajtjet nga publikuesit profesionalë si Facebook, Snapchat i ri i ndan të gjitha nga miqtë në një seksion të aplikacionit në anën e majtë të kamerës.

Kjo përfshin mesazhet dhe të ashtuquajturat Storje – fotografi dhe video që dikush i shpërndan, që zhduken brenda 24 orëve.

Tani aplikacioni është i ndarë në tri dritare kryesore: të gjitha bashkëveprimet me miqtë në anën e majtë, kamera në qendër dhe faqja Discover në anën e majtë me një kohështrirje me përmbajtje të pafund nga mediat dhe figurat publike.

Check Also

Google, Amazon

Ashpërsohet beteja mes gjigantëve Google dhe Amazon

Beteja mes gjigantëve të teknologjisë informative Google e Amazon po shkon duke u ashpërsuar. Google …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *